+36 25 508 409 davmernoki@davmernoki.hu

Nem árulunk el nagy titkot, ha úgy fogalmazunk: a jelenlegi gazdasági környezet nem a legideálisabb a különböző létesítményberuházások számára. Pontosan tudjuk azonban, hogy a mostani helyzetben is számos vállalat akad, amely új épületek (például terménytárolók vagy más mezőgazdasági csarnokok) tető alá hozását mérlegeli a válságállóság növelése és a hosszú távú versenyelőny kiharcolása érdekében. A kedvezőtlen alapkörülmények miatt viszont a küszöbön álló projekteknél most tényleg nem fér bele a hiba: csakis olyan kivitelezőt érdemes választani, amely megbízhatóan, kifogástalan minőségben, mindent egy kézben tartva gondoskodik a teljes körű megvalósításról. És éppen ez az, amit a DAV Mérnöki Kft. garantálni tud megbízóinak, méghozzá a védjegyünknek számító HungaroSpan íves technológia mellett a sokak által preferált hagyományos acélcsarnokok terén is. Minderről pedig nemcsak „beszélünk”, hanem készek vagyunk meg is mutatni: legfrissebb, rövid videónkban ugyanis 3 nagy méretű, funkcionális, összehangolt egységben működő mezőgazdasági acélcsarnokunkat tekinthetik meg kívülről-belülről!

A cégünk Youtube-csatornájára feltöltött kisfilmen egy perkátai ügyfelünk ökoszisztémája látható, benne a DAV Mérnöki Kft. által kivitelezett három hagyományos acélszerkezetű mezőgazdasági csarnokkal, amelyek az elmúlt évek során három ütemben készültek el. Mindez máris sokatmondó a megvalósítás és az együttműködés színvonalát illetően, hiszen ügyfelünk az első jó tapasztalatokat követően szavazott újra és újra bizalmat csapatunknak a folytatásra. Ami a sarokszámokat illeti, az egyaránt 20 méteres fesztávolságú és 70 méter hosszúságú épületekhez egyenként 530 m3 betont és 55 tonnányi acélszerkezetet használtunk fel.

Első osztályú gépparkunk támogatja kivitelezéseinket

A fenti volumenek már önmagukban jelentős próbatételek, ráadásul további kihívást jelentett, hogy a szóban forgó mezőgazdasági csarnokok egy eredetileg erősen lejtős területre kerültek, ami hatalmas mennyiségű, rétegesen tömörített feltöltést tett szükségessé. Szakembereink az előkészítés során végül minden egyes épület alá 4000-4500 tonna kőágyazati anyagot dolgoztak be töltésre alkalmas föld keverésével, így biztosítva megfelelő alátámasztást az acélszerkezetes létesítményeknek. Csapatunk emellett a csarnokok előtt lévő, összesen 690 m2-es térburkolat, valamint a kapcsolódó úthálózat szakszerű kivitelezéséről is gondoskodott.

Az imént említett feladatokat saját tulajdonú, a világ vezető gyártóinak korszerű építőipari gépeiből álló flottánk (melynek részleteit ide kattintva tekintheti meg) és az azokat kezelő, magasan képzett és tapasztalt munkatársaink végezték. Ez a nagy teljesítményű, előnyös tulajdonsággal rendelkező, univerzális szerelékekkel ellátott, speciális géppark az épületek „föld feletti” részéhez méltó kivitelezést garantálnak a földmunkák és ágyazatok terén is, mindezt a kockázatokat mindig növelő alvállalkozók bevonása nélkül.

Funkcionális mezőgazdasági csarnokok komplex megvalósítással

Fentebb már utaltunk rá, hogy a 3 acélcsarnok 3 ütemben készült, amiből az is következik, hogy a második és harmadik ütemek során ügyelni kellett arra, hogy az új épületek jól illeszkedjenek a meglévő infrastruktúrába mind esztétikailag, mind – és talán ez a fontosabb – funkcionálisan. Azt, hogy előbbi szempontból hogyan sikerült a munka, a videót látva mindenki eldöntheti, míg utóbbi téren a sikeres megvalósítás már a használati tapasztalatok is igazolják. A középső csarnokhoz kapcsolódik egy terménytisztító berendezés, ebből a puffertárolóként is funkcionáló épületből kerül a termény a két szélső csarnokba. Az ennek a célnak alárendelt kivitelezési megoldásoknak köszönhetően ügyfelünk új csarnokai összehangolt egységként működnek, a terménnyel kapcsolatos feladatok elvégzését maximálisan hatékonnyá téve.

Az elvárásoknak való megfelelést könnyebbé tette, hogy a DAV Mérnöki Kft. a ránk jellemző módon ennél a projektnél is már az előkészítéstől a szakszerű tervezésen át a teljes körű kivitelezésig minden feladatot házon belül tartott, sőt, az engedélyezés terhét is levettük megbízónk válláról. Ez nemcsak ügyfeleinknek segít, hogy az építési projekt helyett a saját tevékenységére koncentrálhasson, hanem egyúttal a különböző beruházásoknál gyakran tapasztalható „egymásra mutogatás” esélyét is kizárja. Komplex projektmenedzsment szolgáltatásunk pedig adott esetben a pályázatos projektek lebonyolítására is kiterjed, amiben már jelentős tapasztalatunk van. Mindez a már nyitva lévő, állattartó telepeknek kiírt pályázatok, illetve a közeljövőben várható terménytárolós pályázatokiránt érdeklődő cégeknek is lényeges lehet.

Megrendelőink külső körülményeknek való kitettségének csökkentését – ami az aktuális helyzetben kulcsfontosságú lehet – a fentieken túl az is segíti, hogy a hagyományos csarnokok komplex kivitelezéséhez szükséges acélszerkezeteket is cégcsoportunkon belül gyártjuk. Vállalatunk 200-nál is több, ellenőrizhető referenciája és stabil gazdasági háttere pedig garantálja, hogy betartjuk az árakkal és a határidőkkel kapcsolatos vállalásainkat, ami most ugyancsak aranyat érhet az új mezőgazdasági csarnok átadására készülő vállalatok számára.

Azoknak a cégeknek pedig, amelyek a jelen mellett már a (nem is olyan távoli) jövőt is szem előtt tartják, fontos tudni, hogy a DAV Mérnöki Kft. az építőiparban az elsők közt tett érdemi lépéseket az ESG területén, a velünk való együttműködés így a rövidesen egyre többeknek kötelezővé váló fenntarthatósági jelentésekben is jól mutat.

Aki tehát szeretne a videónkban is láthatókhoz hasonló, de teljes mértékben a saját igényeire szabott, hagyományos acélcsarnokkal bővülni, mindezt a lehető legbiztosabb háttér mellett, annak nincs más dolga, mint felvenni a DAV Mérnöki Kft.-vel a kapcsolatot!

Pin It on Pinterest

Share This